11 LUTEGO DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Projekty i programy

      

PROGRAMY i PROJEKTY REALIZOWANE

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020


 PROGRAM "Klub Bezpiecznego Puchatka"

 

 logo_klub_bezpiecznego_puchatka.jpg [300x278]

    Pierwszoklasiści przystąpili do realizacji Programu "Klub Bezpiecznego Puchatka". Jest to kolejna edycja programu edukacyjnego, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa  najmłodszych uczniów klas podstawowych.  Program przygotowany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. 

    Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy uczniów w zakresie unikania różnorodnych zagrożeń oraz odpowiedniego zachowania się  w każdej sytuacji. Dzieci razem z Puchatkiem uczą się, jak być bezpiecznym w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy. Program edukacyjny "Klub Bezpiecznego Puchatka" realizują uczniowie pod opieką wychowawczyni Marii Paluch, która  ma nadzieję, że uda im się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.

 

 

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM „Śniadanie Daje Moc”


 sniad_2jpg [300x254]

    Uczniowie klas I – VIII naszej szkoły kolejny rok uczestniczą w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Program ten skupia się wokół 12 zasad zdrowego odżywiania. W czasie zajęć przyrodniczych, polonistycznych, matematycznych i ruchowych dzieci dowiadują się m. in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie wykorzystywać rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych do ich sporządzania oraz dlaczego picie wody jest tak ważne. Z okazji Dnia Śniadanie Daje Moc, który obchodzony jest 8 listopada, zachęciliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wspólnego świętowania. Z tej okazji w każdej klasie uczniowie pod opieką wychowawców przyrządzali śniadanie z przyniesionych z domu produktów. Następnie wszyscy wspólnie przy odświętnie nakrytych stołach skonsumowali przyrządzone śniadanie. 

 

 

 PROGRAM  AUTORSKI EDUKACJI CZYTELNICZEJ

"Zaczarowany świat w literaturze dla dzieci"


czytjpg [300x282]


  PROGRAM  PODNOSZENIA SPRAWNOŚCI ORTOGRAFICZNEJ

W KLASACH I-III


n9bar1gif [298x38]


 PROJEKT "Szkoła pamięta"


n9bar1gif [298x38]

 

 PROJEKT EDUKACJNY W KLASACH I-III

"Jak dokarmiać zwierzęta i ptaki"ARCHIWUM 2018/2019