Wieści z biblioteki 2017-2018

Promowanie czytania, książki i aktywności literackiej

w naszej bibliotece trwa:

Nie wyrzucaj książek lecz przynieś do szkoły!

Książeczki, bajeczki- zabieramy je do domu i uzupełniamy swoje domowe biblioteczki- to nasze działanie na rzecz rozwoju czytelnictwa. Nie wyrzucaj książek lecz przynieś do szkoły, znajdą się chętni, którzy zabiorą je do domu. Taką akcję prowadzi szkolna biblioteka we współpracy z nauczycielami przedszkola. W naszej szkole ma ona duże powodzenie wśród uczniów, zresztą zobaczcie sami.

Kiermasz książek

Kiermasz książek: kolejny i nie jedyny w naszej bibliotece, tym razem we współpracy z Hurtownią Taniej Książki. Tematyka jak zawsze różnorodna: kolorowanki, komiksy, bajki dla młodszych i starszych, książki przyrodnicze, kucharskie- dla mam i tatusiów, kolędy, muzyka klasyczna z myślą o najmłodszych-  nie sposób oprzeć się tym propozycjom.

Gość w szkolnej bibliotece

W szkolnej bibliotece kontynuujemy zapoczątkowany w poprzednim roku szkolnym  cykl spotkań: " Starsi czytają dzieciom", tym razem gościliśmy panią Leokadię Liwosz, która czytała wiersze J. Tuwima i M. Konopnickiej.  Były to wiersze poważne i wesołe. Nasz gość po przeczytaniu fragmentów, zadawał pytania, by sprawdzić, czy dzieci uważnie słuchały. Nie było niespodzianek, nikt nie dał się zaskoczyć. Uczniowie klasy II i III odpowiadali też na pytania w formie zagadek o bajkowych postaciach.

Tydzień kultury słowa

Tydzień wychowania zbiegł się w naszej szkole z tygodniem kultury słowa. Mottem tych dni były słowa: kocham i szanuję, kulturalne zachowanie i uśmiech.

dscn8011kjpg [800x600]

Dorośli czytają dzieciom

Działanie „dorośli czytają dzieciom” przynosi efekty w postaci licznych wypożyczeń, zeszytów lektur, kajecików bajkowych. Uczniowie klas 4-7 wyszli z inicjatywą o włączeniu się w to dzieło, zapoczątkowała oczywiście przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Karolina Kludacz. Młodszym czytali także: z kl.4 Maja Samborowska i Julia Widziszewska, z kl.7 Mateusz Harsze, Szymon Węgrzynowski, Emila Machura inni.

Nasze działania...

Można zamienić na: Imprezy i uroczystości powiązane z działalnością

biblioteki szkolnej.

Galeria biblioteka 2017-2018