Wieści z biblioteki 2018-2019

Uczniowie klasy I w szkolnej bibliotece

Nadszedł dzień uroczystego wejścia do biblioteki szkolnej uczniów kl.1. Czekało na nich wiele  niespodzianek. Krzyżówki i zagadki, rebusy, niedokończone zwroty – trzeba było trochę pomyśleć, żeby stanąć na wysokości zadania. Każdy musiał przeczytać, a potem starannie zapisać odpowiednie wyrazy. Szybko okazało się, że jeśli się czyta każdego dnia po 15 minut wszystko idzie raźniej, kto czyta, więcej wie. To dlatego staramy się propagować czytelnictwo wśród naszych uczniów. Mamy nadzieję, że nasze działania  zaowocują i  dzieci będą stałymi bywalcami naszej biblioteki. Na ferie wszyscy wypożyczyli sobie książeczki, na nudę to najlepsze zajęcie.

Uczniowie klasy II czytają ciekawe bajeczki

8. 02.2019r. do biblioteki wraz z wychowawczynią zawitała kl.2. Dzieci zwróciły uwagę na źle ułożone na półkach książki i natychmiast pośpieszyły z pomocą. Przy okazji sprawdziły ich karty i wyszukały dla siebie ciekawe bajeczki by  wypożyczyć do domu. W klasie jest kilu uczniów, którzy bardzo ładnie czytają, więc wybrali książki z serii „ Zaopiekuj się mną”, „Przygody Mikołajka” i oczywiście książki przyrodnicze do przeglądania z mamą i tatą.

biblioteka 2018-2019